Kakaový nápoj se Stévií.

Kakaový nápoj se Stévií.

265,00 Kč
S DPH

Nutriční a diabetické hodnoty ve 100 g:

Energie................................1067kJ/254 kcal.

Tuky....................................22 g. z toho nas.mastné kys. 4,4 g.

Sacharidy...........................(46 + 4)g,z toho cukru 0,16 g. z toho polyoly....46g.

Vláknina...............................12 g.

Proteiny................................7,65 g.

Sůl.......................................0,015 g.

Net carbs .............................4 g/Čistých sacharidů na 100 g. - 4 g

Bez cukru a lepku.

Poznámka: polyoly jsou sladidla, v tomto balení erytritol a stévie, GI = 0 

Skladem

Kakaový nápoj se Stévií. Hmotnost 250g. 

Chutné belgické kakao s nejnižším obsahem sacharidů, se slunečnicovým lecitinem. Bez cukru.

Velmi zjednodušeně lze říci, že je lecitin tuk. Přesněji ale patří lecitin do skupiny fosfolipidů, což jsou tuky složené z cholinu, mastných kyselin, glycerolu, glykolipidů, fosfolipidů, kyseliny fosforečné a triglyceridů.

Lecitin je v našem těle součástí téměř každé buňky, proto je velmi nezbytný pro správné fungování životně důležitých funkcí. Bývá označován jako "potrava pro mozek".

Kdo by měl lecitin užívat

Přestože neexistuje žádné schválené zdravotní tvrzení o lecitinu, neznamená to, že lecitin nemá žádné zdravotní benefity. Naopak. Jejich seznam je dlouhý. Těžit z benefitů lecitinu mohou hlavně ti, kteří bojují s vysokým cholesterolem, pracují „hlavou“, chtějí se co nejdéle udržet v psychické i fyzické kondici, snaží se zhubnout, rádi si občas dopřejí sklenku alkoholu a v neposlední řadě i ti, kteří potřebují zvýšit svou koncentraci a paměť během učení.

Sportovcům pomáhá lecitin po fyzické aktivitě při regeneraci svalů.Aktivuje v těle anabolické procesy, čímž zkracuje regeneraci po výkonu. Zrychluje metabolismus a zmírňuje ukládání tuku v problémových partiích. Dokáže si spolu s vhodně zvolenou aktivitou poradit s redukcí váhy, celulitidy a rýsování svalů.

Jedním z nejznámějších zdravotních přínosů lecitinu je jeho pozitivní vliv na hladinu cholesterolu. Díky vysokému podílu esenciálních mastných kyselin dokáže v krevním oběhu rozpouštět škodlivý LDL cholesterol. Ten pak snadno projde i těmi nejtenčími cévami a nemá tendenci se v nich usazovat. Lecitin dokonce dokáže rozpouštět i již vzniklé tukové a cholesterolové usazeniny. Snižuje krevní tlak a je tak skvělou prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním a mozkovým příhodám.

Studenti a všichni ti, kteří při práci namáhají hlavu ocení pozitivní vliv lecitinu na kognitivní funkce, paměť a soustředění.

Lecitin je složka, kterou najdete na etiketě mnoha kosmetických výrobků. Není se čemu divit. Má zvláčňující a změkčující účinky díky kterým zlepšuje kvalitu pokožky, pomáhá ji hydratovat a zpomaluje její stárnutí. Díky svým protizánětlivým účinkům se využívá i při léčbě kožních potíží – zmírňuje například ekzémy nebo lupenku.

„Lecitin může být prospěšný v případě problémů s trávicí soustavou, jako je ulcerózní kolitida, Crohnova choroba nebo syndrom dráždivého střeva. Přibližně 70 procent fosfolipidů ve střevní sliznici je tvořeno lecitinem. Lecitin tak může napomáhat s tvorbou ochranné bariery, která brání vniknutí škodlivých bakterií.“ zdroj.

Doporučená dávka lecitinu jsou přibližně 3 g., kterou dostanete při konzumaci 15g ( 3 čajové lžíce) kakaového nápoje.

Kdy je potřeba lecitinu vyšší

Vyšší potřeba lecitinu nastává při

  • nadměrné tělesné a psychické námaze a únavě,
  • při rekonvalescenci,
  • zvýšené hladině cholesterolu,
  • vyšší konzumaci alkoholu,
  • různých chronických onemocněních a poruchách vstřebávání  a
  • při nedostatku vitaminu B12 a kyseliny listové. 

Složení: kakaový prášek odtučněný, slunečnicový lecitin, erytritol, steviol-glykosidy.

Použití: 3 lžičky čokoládového prášku smíchejte s horkou vodou(150ml), podle chuti přidejte smetanu nebo mléko.

Bobon.cz používá cookies, abychom Vám mohli poskytnou co nejlepší služby. Používáním naších stránek s tím souhlasíte. Více informací