Směs na LC vlákninový chleba(280g)

Směs na LC vlákninový chleba(290g)

159,00 Kč
S DPH

Ideální pro zdravé stravování, Low Carb/ Keto stravování, pro diabetiky, zejména 2 typu, pro úpravu váhy a cholesterolu, pro imunitní a  srdečně-cévní systém. 

Ze směsi připravíte chléb váhou cca 550 g a to bez hnětení a přidaní dalších surovin, stačí jen pridat vodu. 

Složení: semena a jádra v různém poměru (slunečnice, dýně, lnu), vláknina psyllium( jitrocelová slupka), sušený bílek z vejce, lupinová a lněná mouka, mořská  sůl, kypřicí prášek bez fosfátu a lepku. 

Směs vždy balíme až po vytvoření objednávky a ručně, protože bez konzervantů. Všechny směsi jsou vyzkoušené a máme je ve vlastním Low Carb jídelníčku. 

Jeden kousek chleba má 0,5g sacharidu, to je 0,05 VJ. Obvykle nepočítáme, krevní cukr nezvedá. 

Skladem

Exkluzivní Směs na vlákninový(keto) chleba bez pšenice, lepku, droždí, s minimem sacharidů a kalorií. 

Jste na nízkosacharidové dietě? Nesnášíte lepek? Nebo se jen obecně zabýváte zdravou výživou? Pak jsme pro vás vytvořili dokonalý chléb. Tuto chlebovou směs můžete použít k výrobě vlastního chleba s nízkým obsahem sacharidů, který neobsahuje lepek, mléko, kvasnice a vejce(žloutek).  Jeden plátek tohoto chleba má pouze 1 gram sacharidů a 65 kalorií, ale celých 8,5g vlákniny. To je o 94 % méně sacharidů a více než čtyřnásobně větší obsah vlákniny než běžný celozrnný chleba. Díky vysokému obsahu vlákniny ten chléb zasytí na delší dobu.

• Pouze 0,5 g sacharidů v plátku!

• Neobsahuje lepek, mléko a kvasnice

• Snadná příprava bez hnětení

• Zasytí na delší dobu

Snadná příprava – bez hnětení a kynutí

Stačí smíchat chlebovou směs s vodou, nechat 5 minut odpočinout a následně vytvarovat a umístit na plech. Chléb je šťavnatý a chutný, nerozpadá a zůstává čerstvý několik dní. Dobře snáší zamrazení.

Tip: Před zamrazením chléb nakrájejte, abyste pak mohli jednotlivé plátky snadno rozmrazit v toustovači.

Recept na přípravu:

  • Předehřejte troubu na 175 stupňů Celsia.

  • Nasypte obsah sáčku do mísy a přidej 350 ml vody.

  • Dobře promíchejte a nechte asi 15 minut odpočívat.

  • Vlhkýma rukama vytvarujte bochník nebo rohlíky a na pečícím papíře vložte na plech.

  • Pečte cca. 60-70 minut, dokud kůrka nezezlátne (Rohlíky: asi 30-40 minut)

  • Nechte vychladnout. Krájet po vychladnutí.

  • Chléb je nejlépe skladovat zabalený v sáčku v chladničce.

Váha net: 290 g. Stačí na přípravu cca 550 g hotového chleba. Doba trvanlivosti směsi: 18 měsíců

Nutriční a diabetické hodnoty ve 100 g výrobku( hotového chleba):

Energie.................................681kJ/163kcal

Tuky.....................................8,4 g. z toho nas.mastné kys. 1,37 g

Sacharidy............................2,5 g ............z toho cukru 0 g

Vláknina..............................21 g

Proteiny..............................8,7 g

Sůl.......................................1,1 g

O Vláknině: 

Vláknina omezuje vstřebávání cholesterolu ze stravy živočišného původu, zachytává molekuly cholesterolu, váže je a následně odvádí stolicí ven. A takto vázaná molekula cholesterolu již nemůže přejít do krve. Kromě tohoto efektu vláknina také nepřímo urychluje odbourávání cholesterolu v těle. Existují dva typy vlákniny – rozpustná a nerozpustná. Za snižováním cholesterolu stojí hlavně rozpustná vláknina.  Druhý důležitý typ vlákniny, nerozpustná vláknina, je nestravitelnou součástí potravy. Pomáhá při trávení, čistí střeva a odstraňuje problémy se zácpou. Výzkumy ukazují, že potraviny, které obsahují dostatek rozpustné vlákniny, příznivě ovlivňují hladinu tuků v krvi. Rozpustná vláknina má podobný přínos jako léky na snížení hladiny cholesterolu (statiny), které blokují působení nasycených nebo jiných škodlivých tuků. Rozpustná vláknina :

  1. Pomáhá snížit inzulinovou rezistenci, tedy necitlivost tkání vůči hormonu slinivky břišní – inzulinu. Tím nás chrání proti cukrovce. Inzulinová rezistence podle všeho také ovlivňuje hladinu cholesterolu špatným směrem.
  2. Má příznivý vliv na vstřebávání a látkovou přeměnu lipidů (tuků) i glukózy (cukru). Výsledkem může být snížení hladiny cholesterolu i triglyceridů (další typ tuku v krvi).

Výzkumy ukazují, že prospívá i drobná změna v každodenním stravování. Zařazení potravin s obsahem vlákniny přináší výsledky už během několika týdnů.   Jedním z pozitiv působení vlákniny je její vliv na srdečně-cévní systém. Vláknina se ve střevě nevstřebává. Nicméně i tak má pro náš organismus velký význam, a to zejména svým působením ve střevě.

Jedním z jejích pozitivních účinků je snižování hladiny cholesterolu.

Cholesterol se totiž odbourává jedině v játrech, kde se přeměňuje na žlučové kyseliny. Ty se dostávají žluči do střeva (kde primárně pomáhají vstřebávání tuku) a odtud se jich velká část vrací krví do jater, jen část je jich vyloučeno stolicí. Čím větší je obsah vlákniny ve střevě, tím větší je odpad žlučových kyselin, protože molekuly vlákniny na sebe navazují žlučové kyseliny, a zajišťují tak jejich vyloučení z těla. Přičemž nejdůležitější roli hraje rozpustná vláknina. V celém organizmu ubývá množství cholesterolu a jaterní buňky na to reagují tím, že zvětší počet receptorů pro „zlý“ LDL cholesterol, čímž je více LDL cholesterolu z krve vychytáváno do jater.

Zjednodušeně řečeno: čím více je v jídelníčku vlákniny, tím více žlučových kyselin vláknina ve střevě strhává, tím více je receptorů v játrech pro vstup LDL cholesterolu, a tím více klesá hladina cholesterolu v krvi.

Malá část vlákniny se v tlustém střevě částečně odbourává na organické kyseliny s krátkým řetězcem a i touto cestou se pravděpodobně snižuje tvorba cholesterolu (organické kyseliny s krátkým řetězcem, které se následně vstřebávají, snižují v játrech produkci cholesterolu).

Strava bohatá na vlákninu rovněž nepřímo snižuje přísun tuků a energetickou hodnotu stravy.

Obecně se dá na základě řady studií shrnout, že konzumace 5-10 g rozpustné vlákniny za den snižuje LDL cholesterol přibližně o 5 %.

Výsledky studií

Účinnost vlákniny je možné doložit na odborných studiích a sledování. Např. v 80. letech, kdy se začala vláknina poprvé izolovat, provedli odborníci z pražského IKEMu pokus na 20 dobrovolnících. Dobrovolníkům byla k jejich normální stravě (nezměnili stravovací zvyklosti) přidávána vláknina, jejíž množství odpovídalo ½ kg jablek denně. Již za dva týdny jim výrazně poklesla hladina cholesterolu v krvi,
na konci pokusu za 6 týdnů byla už nižší o více než 10 %. Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny je proto důležitou součástí (nejen) stravy při zvýšené hladině cholesterolu (samozřejmě spolu s dalšími nezbytnými zásadami).

Zdroj: Sledování dobrovolníků na pracovišti pražského IKEMu (80. léta 20. stol.)

Při pokusu se dobrovolníkům snížila koncentrace celkového cholesterolu, aterogenního non-HDL cholesterolu (složka vypočtená z hodnot celkového a HDL cholesterolu, jejíž zvýšená hodnota je riziková), ale koncentrace „hodného“ HDL se nesnížila. Překvapivě k tomu poklesla i koncentrace triglyceridů (tuková látka, jejíž zvýšená hladina v krvi znamená také rizikový faktor kardiovaskulárních onemocnění).

Jak dostat vlákninu do jídelníčku?

Vaším cílem by měl být příjem 25 až 30 gramů vlákniny denně. Nevíte, jak každý den získat dostatek vlákniny ze stravy? Jednou z možností, jak do jídelníčku dostat více vlákniny, je užívání psyllia, ale ještě lepší varianta náš Vlákninový chleba bez vajíček. Stačí pár kousku s každým jídlem. 

Bobon.cz používá cookies, abychom Vám mohli poskytnou co nejlepší služby. Používáním naších stránek s tím souhlasíte. Více informací