Psyllium Husk 5 kg
 • Psyllium Husk 5 kg
 • Psyllium Husk Bio 5 kg

Psyllium Husk Bio 5 kg

1 849,00 Kč
S DPH

Psyllium Husk Bio 5 kg

Nutriční hodnota na 100 g:
Energetická hodnota: 384 kcal / 1607 kJ
Tuk: 0 g, Sacharidy: 2,9 g, včetně cukru 0 g
Celulóza: 90,6 g, včetně rozpustné vlákniny: 65,9 g
včetně nerozpustné vlákniny: 24,7 g. Bílkoviny: 0,6 Sodík: 246 mg.

Naše psyllium je krásně světlé, jemné a čisté. Dosahuje 100% čistoty oproti běžně prodávaným produktům s čistotou pouze 85 %.

Vyrobeno v Indii.

Skladem

Co je vlastně psyllium?

Psyllium jinak také Jitrocel indický (vejčitý) je zvláštní rostlinka, jež má nenápadné květy a drobné lístky, na kterých roste jemné chmýří. Nejvíce se vyskytuje v Indii, ale pěstuje se i v Pákistánu, Iráku a také Austrálii. Během sklizně se pak z jitrocele získávají vyčištěné obaly semen. Tyto obaly jsou ideálním přírodním zdrojem potřebné rozpustné vlákniny. My je známe pod názvem psyllium. Jak všichni víme, tento druh vlákniny umí vstřebávat vodu a to tím způsobem, že jí na sebe naváže, následně zvětší objem a my máte větší pocit sytosti. Psyllium uvnitř těla bobtná a dokáže regulovat nejen trávení tuků a cukrů, ale poslouží jako živina mikrobiální flóry v trávicím traktu.V podstatě funguje jako prebiotikum, čistí trávicí soustavu, reguluje vyprazdňování, zbavuje tělo nežádoucích odpadních látek a toxinů, zároveň je to perfektní doplněk, který využijete při redukční dietě. Psyllium je čistě přírodní, nejsou v něm obsaženy žádné chemické látky a není návykový. Psyllium má jedinečnou schopnost zvětšit svůj objem až 40x. Psyllium je také oblíbené při Low Carb stravování.

Vhodné užívání psyllia

Jestliže vás trápí potíže se zácpou nebo jen potřebujete upravit stolici, je možné užívat psyllium ráno i večer. Pokud jde o dávku, stačí rozmíchat 1 až 2 (to je maximum) lžičky do vody nebo čaje a ihned vypít. Někdo není schopen psyllium ve vodě či čaji pozřít a rozmíchává si ho do mléka, což jde samozřejmě také. Hlavní je, abyste vlákninu dostatečně zapíjeli, jinak nebude účinkovat jak má. Většinou se účinek dostavuje už během tří dnů, kdy je psyllium užíváno. Potom snižte dávkování na 1 lžičku ráno před snídaní. V případě průjmu je vhodné dávkovat stejně jako u zácpy a to z toho důvodu, že vláknina nasákne přebytečnou vodu v organismu a tím pomůže s regulací průjmu, kterého vás tak zbaví mnohem rychleji. Ke snižování hladiny cholesterolu stačí běžná ranní dávka, což je 1 lžička.   Jakmile psyllium rozmícháte v tekutině a vypijete, vždy ještě vypijte dalších 250 ml vody, čaje, případně mléka.  Ale Psyllium se dát použít i na jiné způsoby. Můžete ho rovněž přisypat do jogurtu, pudingu či müsli. Psyllium využijete i při přípravě rostlinných sýrů či raw knedlíku. Vyzkoušejte Psyllium na různé způsoby a dodejte tak svému tělu vlákninu.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Psyllium konzumujte cca 30 minut před jídlem. Nejlépe ráno nalačno nebo večer před spaním.

1 - 2 čajové lžičky (2,5 - 5g) nasypte do 250 ml tekutiny. Po vypití zapijte dalším šálkem tekutiny (vodou, džusem apod.). Maximální denní dávka vlákniny Psyllium je 5 čajových lžiček tj. asi 12,5 g.

Upozornění: Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék. Není náhradou pestré stravy. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy musí konzultovat užívání s odborníkem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu. Nezapomínejte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují správnou funkci organismu a zachování dobré kondice.

Proč je příjem vlákniny nezbytný?

Jestliže strava neobsahuje dostatek vlákniny, zpomaluje se činnost trávicí soustavy a tvoří se zácpa, v horším případě se v těle hromadí nebezpečné odpadní látky, nám známe toxiny, jež se tvoří v průběhu trávení přijímané potravy. Jednoduše řečeno se strava, obsahující nedostatečné množství vlákniny či dokonce žádnou, zdržuje v trávicím traktu zbytečně dlouho a prochází jím mnohem déle než je zdrávo. Tráveniny postupně začínají kvasit a někdy i hnít, čímž vznikají toxiny, které mohou být pro lidský organismus velmi nebezpečné. Takový problém nenastane, pokud přijímáte dostatečné množství vlákniny, k čemuž může přispět pravidelná konzumace psyllia. Dávejte si ho každý den a problémy vymizí.

Psyllium a zdravá stolice.

Pokud má organismus fungovat správně a být jak se říká čistý, pak je nejdůležitější každodenní zdravé vyprazdňování. Správná stolice by měla mít světlejší barvu, konzistenci jílu a nezapáchat. Jestliže se stane, že některé z těchto kritérií vaše stolice neplní, je nejvyšší čas zařadit doplněk stravy v podobě Psyllia. S tačí jen několik dní užívání a stolice získá tu správnou hustotu, kterou má mít. Ve chvíli, kdy se dostane do trávicího traktu, zvětší svůj objem až čtyřicetinásobně, navíc se utvoří gel, jež na sebe bude vázat přebytečné tekutiny. Psyllium začne bobtnat a tím vytlačovat z trávicího traktu veškeré škodliviny, jak ty toxické, tak rakovinotvorné a mechanickou cestou pomáhá k snadnějšímu a rychlejšímu vyprázdnění střev. Umí absorbovat nejen řadu odpadních látek, ale i jedovatých toxinů, jež jsou uvolňovány hnilobnými bakteriemi. Velkou výhodou je, že snižuje riziko kontaktu škodlivých látek se sliznicí střev a žaludku.

Psyllium a hubnutí

Přestože existuje mnoho způsobů jak shodit nějaké to kilo, ať už je to hubnutí pomocí správného jídelničku nebo hubnutí díky sportu, užíváním psyllia se také můžete zbavit nadváhy. Důležité je správné užívání, neboť v některých případech, kdy nedodržíte, co máte, se efekt psyllia stane opačným a kila jdou naopak nahoru místo dolů. Ideální je užívat psyllium ráno, ještě nalačno, minimálně půl hodiny před snídaní, tak dosáhnete nejefektivnějšího působení a tím i pročištění. Zbaví vás pocitu hladu a navodí pocit sytosti, brání ukládání škodlivých tuků v těle, navíc neobsahuje žádné cukry. Nesmíte však zapomenout dodržovat dostatečný pitný režim, minimálně 2 litry tekutin denně, jinak by mohlo psyllium způsobit i zácpu, potíže s trávením a tím následně znemožnit hubnutí.

Jak může psyllium pomoci?

 • funguje jako prevence rakoviny tlustého střeva
 • působí proti onemocnění srdce
 • pomáhá při diabetu (prodlouží vstřebatelnost jednoduchých cukrů, zároveň s tím i inzulinovou odezvu, což přispívá ke stabilnější hladině cukru v krvi)
 • přispívá k účinné léčbě hemeroidů (díky tomu, že je po psylliu stolice měkčí, není vyvíjen takový tlak na konečník při vyprazdňování)
 • preventivně brání problémů s trávením, zabraňuje zácpě, průjmu i nadýmání
 • působí jako prebiotikum

Jak vlastnosti nás u psyllia potěší nejvíce?

 • konzumací nalačno nás zbaví pocitu hladu a vyvolá pocit sytosti
 • nejsou v něm obsaženy žádné cukry
 • je v něm vysoký obsah rozpustné vlákniny
 • brání ukládání nežádoucích tuků v těle
 • udržuje optimální hladinu cholesterolu v krvi
 • podporuje pravidelné a správné vyprazdňování
 • zajišťuje efektivní fungování organismu, díky čemuž jsou z potravy vstřebávány potřebné živiny, zatímco zbytky potravy putují pryč.

  V jaké podobě můžete psyllium pořídit na našem webu?

  • Psyllium Husk  ( vyčištěné obaly semene jitrocele)
  • Psyllium Husk Powder - jemná mouka
  • chléb s obsahem psyllia

  Závěrem je dobré zmínit, že byste si měli hlídat i kvalitu a tím i barvu. Kvalitní psyllium by mělo mít světlé béžové zbarvení, drť musí být čistá a jemná. Kvalita se pozná i díky schopnosti, čím více totiž bobtná, tím je kvalitnější.

Bobon.cz používá cookies, abychom Vám mohli poskytnou co nejlepší služby. Používáním naších stránek s tím souhlasíte. Více informací