• -20,00 Kč
Kokosová mouka 400g
  • Kokosová mouka 400g
  • Jemná kokosová moučka 400g - odtučněná
  • Jemná kokosová moučka 400g - odtučněná

Jemná kokosová moučka 400g - odtučněná

Funksjonell Mat
149,00 Kč
129,00 Kč Sleva 20,00 Kč
S DPH

Jemná, nízko-sacharidová, bezlepková, odtučněná kokosová moučka.

Nutriční hodnoty na 100 g výrobků:
Energie: 354 kcal . Tuk: 14 g ,z toho nasycených tuků: 13g . Sacharidy: 18g
z toho cukrů:18 g.  Vláknina: 40 g, Bílkoviny: 19 g. Sůl: 0 g
Skladem

Kokosová moučka bio

Kokosová moučka je vyrobena výhradně z kokosů v bio kvalitě, které se suší a jemně melou na mouku. Tato mouka je bezlepková, zvláště bohatá na vlákninu a má nízký obsah sacharidů.

  • 50 % vlákniny

  • 9 % sacharidů

  • Bez lepku

Kokosovou moučkou můžete nahradit až 25% pšeničné mouky v tradičních receptech na pečení a dosáhnout tak významného snížení obsahu kalorií a sacharidů. Kokosová moučka je také zároveň dobrým zdrojem vlákniny. I když je teoreticky možné kokosovou moučkou nahradit až 100 % jiných bezlepkových mouček, obecně doporučujeme pro nejlepší možný výsledek použít kokosovou moučku v kombinaci s jinými moukami.

Vzhledem k tomu, kokosová moučka je bohatá na vlákninu, absorbuje více tekutiny než většina jiných druhů mouky. Kokosové moučky můžete tedy při nahrazení pšeničné mouky (přibližně ze 40 %) dát méně. Současně byste měli ještě přidat ekvivalentní množství tekutin (postupně přilévejte po malé množství, dokud nedosáhnete požadované konzistence). Při pečení s velkým množstvím kokosové moučky (jedno vejce na 30 g kokosové moučky) se doporučuje přidat další vejce.

Kokosová moučka se také používá v bílkovinných tyčinkách a „bílkovinném pečení“, často v kombinaci s proteinovým práškem. Moučka má přirozeně sladkou chuť, díky čemuž lze použít méně sladidla. Kokosová moučka je také vhodná jako přírodní zahušťovadlo v omáčkách.

Nutriční obsah kokosu se bude lišit od jedné sklizně ke druhé. Shromažďujeme co nejvíce informací pro výpočet nejpřesnějších průměrů.

Bobon.cz používá cookies, abychom Vám mohli poskytnou co nejlepší služby. Používáním naších stránek s tím souhlasíte. Více informací