Lupinová mouka 300g

Lupinová mouka 300g

32,00 Kč
S DPH

Průměrné výživové údaje ve 100 g výrobku:

Energie:       1399 kJ / 332 kcal

Bílkoviny:                   39,8 g 

Tuky:                           7,9 g 

- z toho nasycené mastné kyseliny: 1,6 g 

Sacharidy:                   7,5 g 

- z toho cukry:             7,5 g 

Vláknina:                     36 g 

Sůl:                       0,04 g 

Skladem

LUPINOVÁ MOUKA

Lupinová mouka se vyrábí z kvalitních, očištěných lupinových bobů (Lupinus angustifolius; lupina úzkolistá nebo vlčí bob).

Lupina obsahuje více než 30% bílkovin jako sója a stále častěji se používá v recepturách speciálních pekařských a těstárenských výrobků mj. jako náhrada sójové mouky. Lupinová mouka je nízkosacharidová a má příjemnou jemnou oříškovou chuť, obsahuje i řadu důležitých aminokyselin a nenasycené mastné kyseliny. Při alergii na sóju je tedy lupinová mouka vhodnou náhradou.  
 

Díky své přirozeně žluté barvě zintenzivňuje barvu výrobků, její emulgační vlastnosti částečně nahrazují žloutky. Jedná se o přirozený antioxidant, zpomaluje hořknutí a žluknutí tuků, prodlužuje trvanlivost pečiva a je přirozeně bezlepková.  

POUŽITÍ

Lupinovou mouku můžete použít na pečení moučníků a dezertů, lze ji využít samostatně nebo v kombinaci s jinými moukami. Není příliš vhodná k přípravě kynutých těst. Na kynuté těsto najdete u nás lupinovou mouku enzymatický aktivní.  Částečně s lupinovou moukou můžete nahradit žloutek, třeba při výrobě zmrzliny nebo sušenek. Hodí se na obalování, k zahušťování omáček i polévek nebo jako pojidlo do karbanátků či sekané. A připravit si můžete i domácí těstoviny, které budou chutné a hezky žlutě zbarvené. 

Složení: lupina Výrobce: Nizozemsko. 

Bobon.cz používá cookies, abychom Vám mohli poskytnou co nejlepší služby. Používáním naších stránek s tím souhlasíte. Více informací